Online Özel Ders

YKS ye Nasıl Hazırlanmalı:

YKS ye Nasıl Hazırlanmalı Hakkında Detaylı Bilgiler

Her öğrencinin hayali kuşkusuz güzel bir üniversite kazanmaktır. Bunca yıl okuduktan sonra hayallerin birkaç saate sıkıştırılması öğrenciler üzerinde büyük baskılar yaratmaktadır. Lise 1 den sonra başlayan bölüm seçme telaşı daha sonra okulu iyi bir dereceyle bitirmek ve sonrasında da sınavda başarılı olma isteği her öğrencinin yaşadığı kaygılardandır. YKS ye Nasıl Hazırlanmalı Öğrencilerin ve mezunların artık dershanelerin kapanması sonucu değişen sistem ile birlikte çoğu ya etüt merkezlerine ya da dershaneden özel temel liseleri olan kurumlara gitmektedir.

YKS ye Nasıl Hazırlanmalı Lise son ya da mezun öğrenciler için ilk aşama cumartesi sabah girecekleri YKS Temel Yetenek sınavıdır. Başarılı olunmak isteniyorsa ilk yapılması gereken bu sınavın iyi bir puanla bitirilmesi ve hemen akabinde cumartesi öğleden sonra yapılacak olan sınava avantajlı girmektir. Birinci sınav dediğimiz TYT (Temel Yetenek Testi) Matematik ve Türkçe bölümlerinden herkesin girdiği ortak bir sınav türüdür. Üniversiteye yerleşirken özellikle önlisans ve bazı bölümler sadece bu sınavdan alım yapmaktadır. Ne kadar çok soru çözerseniz sınavda da başarınız o kadar artacaktır.

Pratik Yapmak

Pratik sizi aynı zamanda sınavda zaman kazanmanızı sağlayacaktır. Bir sorunun bile ne denli önemli olduğu bu sınav sizi belki de bir soru ile binlerce insanın önüne atacak belki de bir soru ile kaç bin kişinin gerisine atacaktır. Onun içindir ki eğer bir puanla üniversiteyi kaybetmek istemiyorsanız daha sıkı bir şekilde çalışmanız gerekmektedir. YKS sınavını tam anlamıyla yapamamış olsanız da üzülmeyin kurtarma ve daha önemlisi diğer sınava çalışmaya devam edin en azından bir telafi şansınız vardır.

YKS ye Nasıl Hazırlanmalı Şimdi de cumartesi öğleden sonra yapılacak olan sınavı biraz irdeleyelim; İkinci sınav dediğimiz bu sınavda diğerinden farklı olarak her öğrenci kendi alanından girmektedir. Eşit ağırlık, sözel, sayısal alanlardan herkes kendi alanını çözmektedir.

Bu bölüm biraz ezber gerektirdiği için öğrencilerin kalıplaşmış kelimeleri, formülleri iyi ezberlemeleri gerekmektedir. Yine bu sınava bir önceki sınavdan hemen sonra kapsamış bir şekilde çok soru çözerek başlanmalıdır. Evde, okulda, etüt merkezlerinde ya da özel hocalar eşliğinde eksikler kapatılmalıdır. YKS sınavı ile uzun sınav maratonu son bulmakta olup artık alacağınız puanlarla tercih işlemlerinizi yaparak sonuçları beklemeye koyulacaksınız.

Birebir Ders Ücreti

 • İlköğretim 2.Sınıftan 5.Sınıfa kadar Okula Takviye Öğrencileri
 • 250TL.
  per
 • 1 ders 60 Dakikadır.
 • Ücret Ders bitiminde alınır.
 • İlköğretim 6.Sınıftan Lise 12.Sınıfa kadar Okula Takviye Öğrencileri
 • 250TL.
  per
 • 1 ders 60 - 80 Dakikadır.Ders süresi öğrencinin durumuna göre değişir.
 • Ücret Ders bitiminde alınır.
 • DGS - ALES - YKS - TYT - AYT
  LGS - KPSS - YÖS Öğrencileri
 • 250TL.
  per
 • 1 ders 60 - 80 Dakikadır.Ders süresi öğrencinin durumuna göre değişir.
 • Ücret Ders bitiminde alınır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP