Bölgesel / Lokal SEO

TWeb; SEO, Kurumsal SEO, Lokal SEO, E Ticaret SEO alanında profesyonel çözümler sunarak işlerinizi başarılı bir şekilde tamamlamaktadır.
Güveninizi boşa çıkartmıyoruz. Nasıl Mı ? Hemen bize ulaşın sorularınızı sizin için cevaplayalım…

Lokal SEO Nedir?

Arama motorları arasında en yoğun olarak kullanılan Google’da arama yaparken kriterlerin belirlenmesi ile yapılan aramaların çerçevesi belirlenebilmektedir. Detaylı arama imkânı veren Google arama motoru sayesinde yakın bir tarihte gelen güncellemeler sayesinde “yerel arama” kısmı eklenmiş olup bu sayede arama yapılacak kelime veya kelimelerin hangi il ve ilçede aranacağı belirlenebilmektedir. Böylece sonuca daha kolay ulaşmamızı sağlayan, sonuç odaklı bir arama yapmak mümkündür. Lokal arama yerelde ihtiyaç olunan mal veya hizmetlere ulaşmak için idealdir. Lokal SEO arama sonuçları ise sahip olunan sitenin daha üst sıralarda çıkmasına olanak sağlamaktadır. 

Lokal seo nedir sorusunun cevabı bu noktada yatmaktadır. Google’da daha üst sıralarda çıkmak için yapılacak birçok faktör bulunmaktadır. Konum belirleyerek yapılan aramalar için sayfanın üstünde Tüm sonuçlar başlığının altında yer alan konum belirleme özelliği ayarlanmalıdır.

Lokal SEO nasıl yapılır?

Doğru müşteri kitlesine hızlı şekilde ulaşmak isteyen siteler ürün ve hizmetleri bulundukları il veya bölgede pazarlayabilmekte ve müşteri kitlesini arttırabilmektedir. Lokal seo neden önemlidir sorusu bu noktada cevap bulmaktadır. Site içinde ve dışında yapılacak optimizasyonlar sayesinde arama sonuçlarında başarı arttırılır. Site içinde yapılacak değişiklikler; tittle, keyword ve description gibi kısımlarda istenilen kelime veya kelime grubunu geçmesidir. Bu anahtar kelimelere göre sayfanın body kısımları düzenlenmelidir.

Ayrıca siteye alınan backline linkleri de yerelde başarı sağlamış, yoğun ziyaretçisi olan lokal sitelerden seçilmelidir. Anahtar kelimeler belli düzen ve yoğunlukta yer almalı, backline lar o il veya bölgeyle alakalı sitelerden seçilmelidir. Bu alanda sitelere Lokal seo hizmeti veren Tweb Seo Ajansı birçok maddede sağlanan özellikler sayesinde sitenin google arama sonucunda üst sıralarda çıkmasını sağlamaktadır.

Sitenin üst sıralarda çıkması için Lokal seo alanında yapılması gerekenler nelerdir?

Lokal SEO Ajansı olarak sitelere bu alanda birçok destek sunulmaktadır. Bu destekler birtakım yönergelerden oluşuyor. İlk önce işletmenin kaydı yapılır. Google My Business kaydı tamamlanırken doğru şekilde biçimlendirilen ve SEO uyumuna sahip içerik üretilmesi gerekiyor. Sitede nelerin yer aldığı ne gibi hizmet ve ürünlerin sunulduğu gibi bir yazı örnek verilebilir. Ayrıca işletmenin kategorisi, yerel bir telefon numarası, işletmeye ait bolca fotoğraf, iş adresi, kapak veya profil resmi, açılış ve kapanış saatleri doğru ve eksiksiz şekilde yazılmalıdır. Ayrıca bu sayfaya müşteri yorum ve değerlendirmelerini almak önemlidir. Burada dikkat edilecek en önemli nokta bu bilgilerin sitenizde yer alan bilgilerle -yazım ve noktalama işaretleri de dahil- birebir örtüşmesi gerekiyor.

Tüm lokal seo aşamaları firmamız tarafından özenle yürütülmekte ve site başarısı arttırılmaktadır. Yapmış olduğumuz lokal seo çalışmaları için zengin içerik üretmek site başarısını arttırmakta ve yerel arama listelerinde üst sıralarda yer almayı sağlamaktadır. Ayrıca mobil cihazlara uygun platformlar kullanarak içerik üretmek de önem arz etmektedir. Mobil aramalarda yerel arama özelliği yer almaktadır. 

SERP tıklama denilen olgu sayesinde sıralamada üst sıralara tırmanmak mümkün oluyor. Bunun için uygun site yapıları, ilginç başlıklar ve ilginç özet bilgi veya sloganlar gerekmektedir.

Lokal SEO Hizmetleri

Google Algoritmalarını sürekli güncellediğinden dolayı, sitelerde kendilerini geliştirmeye gerek duyarlar. Doğru hedef kitleye ulaşmak için yerelden başlamak doğru olacağından genel arama yöntemlerinden kaçınmak gerekiyor. İlk önce bölge daha sonra ülke ve en sonunda global ölçeğe ulaşmak SEO tanımına ters düşmemek için en büyük etken olmaktadır. Sitenizin hit sayısını arttırmak için sosyal medya link paylaşımlarında bulunmak, haritalarda yer almak, site hızının yüksek olmasını sağlamak ve güncel bilgilerle resimlere yer vermek gibi birçok detay firmamız tarafından yürütülmektedir.
Tüm bu hizmetleri en uygun lokal seo fiyatları ile sizlere sunmaktayız.

Arama Motoru Optimizasyonu ile ilgili detaylı bilgi almak için bize ulaşınız.
SEO ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorularınız bize ulaştırın,

TWEB GROUP SEO Uzmanları sizin için cevaplasın.

 Mail Gönder : info@twebtasarim.com

 Bize Arayın : +90 534 890 05 20

Uzmana Danışın: SEO yönetimiyle ilgili detaylı bilgi almak için bize ulaşınız.

TOP